نتایج جستجو برای عبارت :

فقدان

آسیب پذیری در سه سطح قابل پیگیری و بررسی است:

سطح راهبردی که دارای شاخص هایی به شکل زیر است:
عدم توانایی در جلوگیری از خطر
فقدان آگاهی در خصوص چگونگی رفع تهدید
ضعف یا فقدان قدرت در رفع تهدید
اجبار به زندگی در شرایط خطرناک
عدم توانایی در حفظ پایداری نقاط برتر
فقدان ظرفیت انطباق

سطح عملیاتی که مهمترین شاخص های آن عبارتند از:
تجدید ناپذیری یا عدم امکان جایگزینی
ترمیم ناپذیری یا عدم توان بازیابی و بازتوانی
ضعف در حفاظت

سطح تاکتیکی که شاخص های
ببین زندگی را شروع کن...تازه جوونی . . پات و از روزگار برندار . . از زندگی نترس . ...
اینو انتظامی میگه. نمیدونم کدوم فیلم. من اول اهنگ صبح مثنوی از قاف شنیدمش.فقدان یک اتفاق است و غم فقدان چیزی است که زندگی ات را دستخوش تغییر میکند. غم فقدان می آید و بذر امید را در سانتی متر به سانتی متر روحت میکارد. غم فقدان همان نیروی دردناکی است که تو را وادار به ادامه میکند. غم فقدان موجب خلق است. 
در این یک هفته:
- سرشار از خشم بر سردر دانشگاه دقیقا زیر دیوار ن
مخرب ترین عادت:  نگرانیبزرگ ترین لذت:  بخششبزرگترین فقدان: فقدان اعتماد به نفسرضایت بخش ترین کار:کمک به دیگران

زشت ترین ویژگی شخصیت:خودخواهیبزرگ ترین مایه  طبیعی انسان: جوانیبزرگترین دلگرمی: تشویقموثرترین داروی خواب آور: آرامش فکر

قوی ترین نیرو در زندگی: عشقخطرناک ترین مردمان: شایع پراکنانعجیب ترین کامپیوتر دنیا: مغزبدترین فقر : یأس

مهلک ترین سلاح: زبانپرقدرت ترین جمله : من می توانمبزرگ ترین سرمایه : ایمانبی ارزش ترین احساس: ترحم به خ
می‌دانی عزیز جان؟ در میان تمام احساسات ناخوشایند،‌ احساس فقدان از همه‌شان بدتر است؛ در هر مقیاسی که باشد.
و می‌دانی؟ من می‌خواهم تو آن قدر صبور باشی، آن قدر دلت را دریا کنی که بگذرانی و اگر نگذرانیشان چه کنی؟ عجز و لابه و تضرع و استغاثه؟ نه که بد باشد اما با عزت تو نمی‌خواند. بشین و بزرگی کن. ببین و فروخور،‌ مگر آنکه حقی تضییع شده باشد.
آن قدری باش که یک روزی نگاهت کنم و به دلم بنشینی و قند توی دلم آب بشود و پزت را بدهم. پیش کی؟ خودم.
پ.ن: مطلب
امید، بزرگ‌ترین شوربختی است.تو وقتی امید داری، یعنی فکر می‌کنی قرار است در آینده‌ای دور یا نزدیک به چیزی برسی. این به معنای این است که در حال حاضر چیزی را نداری، یعنی کمبود و فقدان.
کمبود و فقدان یعنی رنج، یعنی رنج کشیدن به امید فردا و از دست دادن امروز. تباهی امروز برای فردایی که معلوم نیست اصلا بیاید یا نه.
من می‌گویم بهتر است به چیزی امید نداشته باشیم و از همین الان و درست از همین موقع لذت ببریم.
بهتر است فکر نکنیم بعد از این چه خواهد شد، س
مطلب اول: شبهه تحریمیه
با توجه به مطالب مطرح شده در دسته‌بندی‌های قبلی در مطلب اول، از چهار مسأله بحث خواهند کرد زیرا شک و شبهه بین تحریم و غیر وجوب یا منشأش فقدان نص است یا اجمال نص یا تعارض نصّین و یا اشتباه خارجی.
مسأله اول: فقدان نص
می‌فرمایند در شبهه تحریمیه با منشأ فقدان نص دو قول است:
قول اول: مشهور اصولیان معتقدند وظیفه شرعیه اباحه عمل مشکوک است لذا ترک عمل از باب احتیاط هم واجب نخواهد بود.
قول دوم: مشهور أخباریان معتقدند وظیفه شرعیه
«عدالت اجتماعی» در فقدان «آزادی اجتماعی» نمی‌تواند تحقق یابد. زیرا با وجود آزادی اجتماعی است که می‌توان به بی‌عدالتی در جامعه اعتراض کرد. از این‌رو، هرگونه گفتمان عدالت‌محوری که آزادی اجتماعی را نادیده بگیرد و بی‌اهمیت بشمارد لاجرم بر ضد خود عمل کرده و به بن‌بست می‌رسد.
مسعود زمانی مقدم
اهمیت ومدیریت خلاقیت در سازمانها فرمت فایل دانلود: .zipفرمت فایل اصلی: pptxتعداد صفحات: 139حجم فایل: 2070قیمت: 28000 تومانبخشی از متن:نشانگان سازمان رو به افول،نشانگان خلاقیت گریزی،مدیریت خلاقیت در سازمان،اهمیت خلاقیت در سازمان ،فرایند حل مسئله،علل کمرنگ شدن اصول اخلاقی در سازمانه،تعریف خلاقیت،ابزارهاى خلاقیت ، تشریح 39 ویژگ ماتریس تناقضی ،  یورش فکرى نوشتار ى ،سنجش خلاقیت،  عوامل سازمانى موثر بر خلاقیت  ،کاهش تفکر منفی ،چگونگی پروراندن اید
داشتم فکر میکردم ارزشمندترین چیز بین آدما شاید «ارتباط کلامی امن» باشه. یه چیزی که به شدت خلأش حس میشه.
فقیری که میگه بچم مریضه، بین کلاهبردارای عوضی گمه.
پسری که میگه قصدم ازدواجه، بین هوس‌بازای عوضی گمه.
این «عوضی»ها همه به خاطر فقدان «ارتباط امن» کارشون پیش میره.
و اون «ساده»ها همه به خاطر فقدان «ارتباط امن» دارن به فنا میرن.
داشتم فکر میکردم یه جذابیت حیوونا برای من همینه؛ هیچکدومشون دروغ بلد نیستن. واسه همین تو برقراری ارتباط امن کامل
چشم انداز مبهم (Fuzzy Vision):
افراد در فضای چشم انداز و ماموریت سازمانی تنفس نمی کنند؛ فقدان همترازی استراتژیک؛ افراد نمی دانند که سازمان به کجا می رود و هدف آن چیست؟
فقدان مهارت های رهبری  (Lack of Leadership Skills):
ترس از تغییر؛ فقدان روحیه کارآفرینی؛ سبک رهبری بی بندوبار یا آمرانه؛ مدیریت جزء نگر؛ برنامه های ضعیف بهبود مدیریت
فرهنگ غیر مشوق (Discouraging Culture):
فقدان ارزش های مشترک؛ فقدان اعتماد؛ فرهنگ سرزنش؛ تمرکز بر مسائل نه فرصت ها؛ عدم تحمل شکست ها؛ عدم ا
خلاصه روز هفدهم ‌وقتی قدرت شکرگزاری را به سمت شرایط مثبت هدایت کنی، شرایطی ایجاد میشود که به از بین رفتن وضعیت قدیمی می انجامد. یعنی وقتی تو خودت را در موقعیتی قرار دهی که بیشتر بابت پول احساس شکرگزاری کنی تا بابت فقدان پول احساس یاس، شرایطی جدید ایجاد میشود که فقدان پول را از بین میبرد و به گونه ای معجزه آسا پول بیشتر را جایگزین آن میکند.تمام احساسات ناخوشایند در مورد مسایل مادی، پول را از تو دور میکند و میزان پول موجود در زندگیت را کاهش می
من،
شهری را می شناسم
که در فقدان من
آه می کشد
اشک می ریزد
نوحه می کند.
من،
شهری را می شناسم
که بی مزد و منت
بی هوا و هوس
و بی آنکه شبی را در آن خفته باشم
دوستم دارد.
و هر بهار
با چهره ای خجسته
و با دسته گلی ارغوانی
به پیشوازم می آید
و پیشانی ام را می بوسد.
دیابت چرا به وجود می آید؟دیابت دو علت عمده دارد. یکی کمبود یا فقدان انسولین (دیابت نوع ۱) و دیگری مقاومت به انسولین (دیابت نوع ۲) البته انواع ژنتیکی و مادرزادی و Moody هم هستند که چون شایع نیستند به ذکر آنها نمی پردازم.——

آیا ممکن است دیابت بهبود یابد؟در مورد دیابت ۲ (مقاومت به انسولین) اگر شدید نباشد، ممکن است با کاهش وزن و رژیم و ورزش بشود قند خون را نرمال کرد در حدی که نیاز به دارو نباشد. اما در مورد دیابت نوع ۱ (فقدان انسولین) این غیر ممکن است و
شهوت نوشتن ماه هاست که خوره ی جانم شده و من همه ی این مدت
دست بسته میان جدال عقل معاش و این شهوت افسار گسیخته آونگ شده ام...
ماه هاست که رنگ رخسارم سِر درونم را حاشا میکند،
ماه هاست که واژه ها مغزم را میدان مین کرده اند و با هر انفجار
دارد چیزی درونم فرو میریزد...
ذهنم برهوت شده انگار و تهش به خودم میگویم نوشتن دلیل می خواهد که من ندارم...
نه اینکه نبوده باشد،انگار از دست رفته...
اصلا نداشتن با فقدان فرق میکند،
نداشتن انگار از ازل بوده اما فقدان از
شهوت نوشتن ماه هاست که خوره ی جانم شده و من همه ی این مدت
دست بسته میان جدال عقل معاش و این شهوت افسار گسیخته آونگ شده ام...
ماه هاست که رنگ رخسارم سِر درونم را حاشا میکند،
ماه هاست که واژه ها مغزم را میدان مین کرده اند و با هر انفجار
دارد چیزی درونم فرو میریزد...
ذهنم برهوت شده انگار و تهش به خودم میگویم نوشتن دلیل می خواهد که من ندارم...
نه اینکه نبوده باشد،انگار از دست رفته...
اصلا نداشتن با فقدان فرق میکند،
نداشتن انگار از ازل بوده اما فقدان از
یه شامپویی دارم که بوش برام خاطره‌انگیزه اگرچه هر تلاشی کردم نتونستم معین کنم که مربوط به چه خاطره‌ای هست. اونچه ازش در ذهنم ثبت شده یه حال خوب عاشقانه هست و خب همین کافیه که هربار احساس فقدان کردم رفتم و این شامپو رو به موهام زدم و حالم خوش شد.
یه چیزهایی واقعی نیست مربوط به بازنماییه و خدا میدونه چقدر عوامل در این بازنمایی دخیلند. انگار کن داستان زندگی خودت رو بنویسی.
خاطرات سوگواری جستارهای پراکنده رولان بارت در فقدان مادرش است. رولان بارت وقتی سه ساله بود پدرش را در جنگ جهانی از دست داد و پس از آن 60 سال در کنار مادرش زیست، فقط نزدیکانش تا حدی از شدت وابستگی رولان به مادرش اطلاع داشتند. رولان بارت یک روز پس از مرگ مادرش شروع کرد به نوشتن جستارهای کوتاه روزانه‌ای که تک‌تک آنها گویای عمق احساس و رنج بارت در فقدان مادرش هستند. این جستارها هرچند در سوگ پایان رابطه‌ای عاشقانه بین مادر و فرزند نوشته شده‌اند
پس از مرگ امیرکبیر در هنگامه‌ای که دنیای غرب در قرن نوزدهم پیشرفت شتابنده‌ای در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی داشت، شاهد سکوتی سنگین در تمام عرصه‌ها و ساختار قدرت در ایران هستیم. در فاصله سال‌های قتل امیرکبیر تا آغاز صدارت سپهسالار (۱۲۸۸-۱۲۶۸ ه.ق) در دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار باوجود تماس‌های مستقیم ایرانیان و حتی دربار ایران و در رأس آن شاه با غرب، جریان یا حرکت اصلاح‌طلبی در خور توجه یا اقدامی در جهت بسط و تدوین
عمیقا جای فقدان یک تتو رو کنار ساعدم حس میکنم .ختم جلسه:)
..
بخاطر کرونا کلاس های موسسه و آزمونا اینترنتی شده و نمیدونید چقدر خوشحالم که امروز به جای کله ی سحر کوبیدن و رفتن تا سر کوه و مواجه با تکمیل ظرفیت حوزه و دوباره پیاده رفتن تا خیابون شریعتی و اون یکی حوزه،امروز روی تختم دراز میکشم پتو رو می ندازم رو خودم و در حالی که راحت ترین بیژامه دنیا پامه ،امتحان میدم^^
دیابت چرا به وجود می آید؟دیابت دو علت عمده دارد. یکی کمبود یا فقدان انسولین (دیابت نوع ۱) و دیگری مقاومت به انسولین (دیابت نوع ۲) البته انواع ژنتیکی و مادرزادی و Moody هم هستند که چون شایع نیستند به ذکر آنها نمی پردازم.——

آیا ممکن است دیابت بهبود یابد؟در مورد دیابت ۲ (مقاومت به انسولین) اگر شدید نباشد، ممکن است با کاهش وزن و رژیم و ورزش بشود قند خون را نرمال کرد در حدی که نیاز به دارو نباشد. اما در مورد دیابت نوع ۱ (فقدان انسولین) این غیر ممکن است و
امروزه با فردی مواجه می شویم که مثل آدم های ماشینی رفتار میکند؛ کسی که خود را نمی شناسد و نمی فهمد، تنها کسی که می شناسد شخصی است که تصور می کند باید باشد، گپ زدن های بی معنایش جای گفتاری از دل برآمده را گرفته، لبخند تصنعی اش جای قهقهه خنده را، یأس ملال انگیزش جای درد راستین را، درباره این فرد دو چیز می توان گفت:
یکی اینکه از فقدان خودانگیختگی و فردیتی رنج می‌کشد که شاید علاج ناپذیر بنماید. دیگر اینکه اساساً با ما میلیون ها نفری که در این سیار
«یک جامعۀ منحط اگر یک دین مترقی داشته باشد و «آگاه» نباشد، مترقی نمی‌شود.. بلکه دین مترقی را در سطح منحط خودش پائین می‌آورد.. آنچه را که ما فاقد ِ آنیم ایمان و قدرت ایمان نیست، بلکه «عدم ِ معرفت» درست و منطقی و علمی به مسائلی است که بدان ایمان داریم..»
علی شریعتی، علی تنهاست

چطوره از یکی از حسرتای بزرگ زندگیم بنویسم تو این پست؟ (خیلی وقتا دلیل ننوشتنم اینه که تهش میگم خب که چی؟ درسته که وبلاگ دفترچه یادداشته یه جورایی اما وقتی قراره با روشن شدن چراغ وبلاگم چند نفر بیان اینجا وقتشون رو بگیرم با خودم میگم خب که چی؟ به بقیه چه؟ این که فقط به تو ربط داره. چرا به جای نشستن و توی کله‌ت با خودت حرف زدن اومدی اینجا و بلند بلند فکر میکنی؟!) من توی روستا به دنیا اومدم و یه ده سالی توی روستا زندگی کردم. و وقتی از روستا حرف می‌
قطع غذا :قطع غذا به مدت چندین ساعت سبب کاهش تولید تخم مرغ می شود و جود مکمل های مناسب و کافی درجیره ها ضروری است در صورتی که غذا به مدت بیش از 2 هفته در مزرعه ذخیره شود ممکن است دچار کپک زدگی شود بخصوص انکه رطوبت غذاها بالا باشد در طول ذخیره سازی توان ویتامین های موجود در خوراک کاهش می یابد .
قطع آب :آب یکی از مهمترین مواد مغذی اصلی است که حدود 70 دصد از وزن بدن را تشکیل می دهد عدم دسترسی به آب به مدت چندین ساعت باعث کاهش تولید تخم مرغ می شود مرغها ب
براساس آمارهای سال ۲۰۱۷ سازمان ملل در سال ۲۰۰۰، ۲ میلیون ۸۰۳ هزار مهاجر ایرانی در خارج از کشور گزارش شده که در سال ۲۰۱۷ این آمار ۲ میلیون و ۶۹۹ هزار نفر مهاجر ایرانی رسیده است.
ناگفته نماند اکثرکارشناسان بر این آمار و ارقام اتفاق‌نظر ندارند؛ اما همه آنها یک‌صدا از وجود یک نقص جدی سخن می‌گفتند، فقدان آمار دقیق و مطمئن از تعداد مهاجران ایرانی در کشورهای مختلف.
هویت‌ ایرانیان دور از وطن
ادامه مطلب
خلاصه روز هفتمدر هنگام بروز اغتشاش در رابطه، فشار مالی، فقدان سلامت یا مشکلات کاری، وضعیت هایی منفی به وجود می آید که دلیل آن فقدان شکرگذاری در طی دوره ای طولانی است. اگر ما برای هر موردی در زندگیمان شاکر نباشیم، ناخودآگاه قدر آن را ندانسته ایم. بی اهمیت دانستن نعمات الهی عامل عمده منفی گرایی است.وقتی قدر نعمات الهی را ندانیم، در عوض شکرگزار نیستیم و رویداد معجزه را در زندگیمان متوقف میکنیم.وقتی قدر چیزی را ندانی، نتیجه ی آن گله و شکایت و اف
 رفتن... نبودن... نباید زیاد طول بکشد... نباید عادت شود... نباید گذاشت دلتنگی به حد نهایت برسد. نباید گذاشت دل به دلتنگی خو کند... یادش بگیرد و با آن کنار بیاید.... آدم نباید آن‌قدر برود ... و دور شود ... که از مدار جاذبه‌ی کسانی که دوستش دارند ... خارج شود.... بگذارید در گوش‌تان بگویم... آدمی که یک بار تا پای مرگ رفته باشد ... و برگشته باشد، دیگر از مرگ نمی‌ترسد. آدمی که یک بار تا سر حد مرگ دلتنگ شده باشد و زنده مانده باشد، دیگر از فقدان نمی‌ترسد... ‌‌‌‎‌‌
. هری پاتر و سنگ جادو نوشته‌ی جِی.کِی. رولینگحتما تمام کتاب‌های هری‌ پاتر را خوانده‌اید، اما پیشنهاد می‌کنم این رمان نخست از سری هفت‌تایی کتاب‌های هری پاتر را دوباره بخوانید. دنیای جادوگری هری پاتر هم کودکان و هم بزرگ‌سالان را مجذوب خود کرده است. داستان پسر یتیمی که کودکی سخت و غمناکی را پشت سر می‌گذارد و بعد از وقایعی متوجه می‌شود که جادوگر است. این رمان جایگاه بالایی در فهرست‌ کتاب‌های برتر دارد. داستانِ رمان درسِ عشق جاودان دوستی،
خلاصه روز هفتمدر هنگام بروز اغتشاش در رابطه، فشار مالی، فقدان سلامت یا مشکلات کاری، وضعیت هایی منفی به وجود می آید که دلیل آن فقدان شکرگذاری در طی دوره ای طولانی است. اگر ما برای هر موردی در زندگیمان شاکر نباشیم، ناخودآگاه قدر آن را ندانسته ایم. بی اهمیت دانستن نعمات الهی عامل عمده منفی گرایی است.وقتی قدر نعمات الهی را ندانیم، در عوض شکرگزار نیستیم و رویداد معجزه را در زندگیمان متوقف میکنیم.وقتی قدر چیزی را ندانی، نتیجه ی آن گله و شکایت و اف
ضعف بدن
ضعف بدن یک بیماری نیست بلکه یک شکایت است،ضعف بدن و خستگی احساسی است که توسط فرد و به صور مختلف از جمله : بی حالی ، کسالت و زود خسته شدن ،
فقدان انگیزه و نیرو، ازدست دادن میل و علاقه به کارهای روزمره شادابی کم یا احساس یأس وناامیدی بیان می شود;همچنین به صورت احساس باطنی ضعف و میل شدید به
استراحت یا خوابیدن نیز بیان می گردد.

ادامه مطلب
مع مرور الوقت ، یستعید بعض الناس الوزن على الرغم من إجراء جراحة علاج البدانة. یتناول البعض بکثرة أطعمة عالیة السعرات الحراریة أو عالیة الدهون بدلاً من الأطعمة الصحیة . وبعض الناس یعتمدون على “وجبات خفیفة” مثل الآیس کریم ومیلک شیک.
وبمرور الوقت قد یغیر الجسم نفسه ، مما یؤدی إلى زیادة الوزن. قد تبدأ القناة الهضمیة فی امتصاص المزید من السعرات الحراریة. حتى حجم معدتک الجراحیة یمکن أن یتوسع تدریجیاً.
وللحفاظ على الوزن ، تحتاج إلى تطبیق بعض ال
نمایشگاه نوشت افزار ایرانی نیز امسال همچون سال های گذشته در محل کانون پرورش فکری کودکان برگزار شده است. نمایشگاهی که هدف خود را عرضه کالاهای با کیفیت و با قیمت مناسب برای والدین و همچنین کودکان و نوجوانان در نظر گرفته است. اما این نمایشگاه تا به چه اندازه توانسته است به اهداف خود برسد جای سوال دارد.
ادامه مطلب

در بعضی منابع برای اثبات بی اعتباری نکاح معاطاتی، به اصول علمی استناد شده که ذیلاً بیان می شود:

الف- «اصل استصحاب»؛ مرحوم نراقی می نویسد: «تجب فِی النِکاح الصیغَه لأصالَه عَدَم تَرتّب آثار الزوجیّه بِدونَها»  در نکاح صیغه لازم می باشد؛ زیرا اصل آن است که بدون صیغه آثار زوجیت مترتب نمی شود. یعنی وقتی در ترتب آثار زوجیت پس از ایجاب و قبول غیرلفظی تردید شود، مقتضای اصل استصحاب، عدم ترتب اثر زوجیت بر آن است(نراقی:۱۴۱۵، ج۱۶، ۸۴).

ب- «اصل احتی
از کجا بگم ؟ از اینجایی که به حس درست رسیدم! همیشه دنبال فرار از این شهر و آدماش بودم و فکر میکردم من نمیخوامشون... الان که عمیق تر نگاه میکنم میبینم ما خوب خواسته نشدیم :) آدمایی که فکر بهشون باعث میشه تمام اعصاب بدنم نفرت ساطع کنن... چرا؟ اشکال کجا بود که هر چی بود عزت نفس من از همونجا فقدان داره! اشکال چی بود که ب تبدیل شد به تیشه زن ریشه های زندگیم! کسی که هیچی نبود، چرا ریشه های من انقدر سست بود؟
کلافه ام... نمیدونم این حال و هوا و این حس و این تصم
حرکت با تمامی امتیازش، رهزنی خطیر برای متحرک است. تحرک، دائمی است. و همین استمرارش متحرک را عادت می دهد. به همه چیز. حتی به خودش. و به حرکتش. انسان، زمانی که با خود، مسیر حرکت را مرور می کند و به گذشته باز می گردد و یا به آینده می رود، یعنی " تخیل " می کند، لحظه ای عادت شکنی می کند و با ولع تلنگری را می بلعد.انسان همیشه عادتش را نمی شکند. گاهی در لابه لای عادت دست و پا می زند و می میرد؛ و از " حرکت" باز می ایستد.انسان از بدو خلقت تکوینا با " شدن " همراه اس
دلایل متعددی درباره‌ی ریزش میوهقبل از رسیدن موجود هست . بی جهت نگران نشوید , ریزش میوه ممکن است ارگانیک یا این که مرتبط با آفت یا این که محیط باشد . با تماشا و آنالیز ظریف میتوان علت این ریزش را معلوم نمود و با انجام اقدامات مطلوب از ریزش غیرعادی فضای سبز خودداری نمود . ریزش ارگانیک میوه طبیعت در اثر پیدایش بعضی تغییرات در فرایند متعدد رویش به وجود میاید .میوه فضای سبز سیب , گلابی و به در اوایل فصل‌تابستان غالبا به دفعات کمتر از گیلاس می ریزد .
مطمئنم هیچ وقت این جمعه ای ک گذشت رو فراموش نمیکنم
اولین بار بود ک چنین حسی رو تجربه کردم
بغض و ناراحتی شدید از رفتن کسی ک تابحال ندیدمش
یک حس دل آشوب زیاد ...حس فقدان نزدیک ترین کس به من
حس نبود یک مرد ...
مطمئنن بودن سرباز سلیمانی نعمت بزرگی بود ولی شهادتش نعمت بزرگتریه
شهادتی ک برکت دارد..
ولی با خودم فکر کردم
به اینکه این همه مدت سرمو کرده بودم زیر برف
به بهانه ی اینکه اخبار همش شده تلخ و دزدی و جنگ و اختلاس و...
نگاه نمیکردم 
خودمو دور از وقایع
نوجوانی مرحله ای حیاتی از زندگی ما است. در این سن، تغییرات هورمونی متعددی در بدن اتفاق می افتد. این همان مرحله رشد است و برای دختران نوجوان تنها با یک رژیم لاغری دخترانه ساده امکان پذیر است. متأسفانه، فقدان فعالیت بدنی و مصرف مواد غذایی ناسالم، نوجوانان را به گرداب چاقی کشانده است. اضافه وزن، بر اعتماد به نفس نوجوانان تأثیر می گذارد و اغلب برای رسیدن به اندام متناسب، به رژیم های سخت روی می آورند، تا وزن مطلوب خود را بدست آورند.

ادامه مطلب
پیام دکتر عسکر جلالیان به مناسبت سالروز وفات دکتر علی شریعتی:
...
دکتر علی شریعتی در «ابراهیم در کشاکش یک انتخاب» می‌نویسد:
«پس از رَمی آخرین بت بی‌درنگ قربانی کن... و اکنون در منایی، ابراهیمی، و اسماعیلت را به قربانگاه آورده‌ای، اسماعیل تو کیست؟ چیست؟ مقامت؟ آبرویت؟ شغلت؟ ...»
در حدیثی از پیامبر (ص) می‌خوانیم: «خیرالناس من انفع للناس»؛ بهترین مردم کسی است که به مردم نفعی رساند. در زمانه‌ی پر آشوب امروز، هر خدمت خالصانه‌ای هزینه‌ی خود را م
چندی پیش یکی از اساتید جامعه شناسی این پرسش مهم را مطرح نمود که چرا کتاب های گذشته برانگیزاننده بودند ولی کتاب های   امروز از این ویژگی برخوردار نیستند؟ به طور مثال چرا برخی آثار دکتر شریعتی آتشی بر جان جامعه افکنده و مردم را حول یک آرمان بسیج می کرد ولی امروزه صدها کتاب نیز از انجام چنین رسالتی برخوردار نیستند؟ پرسشی که می کوشید تا راز کرختی جامعه امروز را جویا شده و از بی اثر بودن اندیشه های امروز در ایجاد تحولی معنادار سراغ گیرد. روشن است
صندوق تامین خسارت های بدنی یک نهاد عمومی غیر دولتی مستقل بیمه ای است که با هدف تحقق عدالت اجتماعی و حمایت از زیاندیدگان حوادث رانندگی که به دلایلی امکان دریافت خسارت از مقصر حادثه یا شرکت بیمه را ندارند تشکیل شده است.

این نهاد در صورت
1- فقدان یا نداشتن بیمه شخص ثالث مقصر حادثه
2- انقضای بیمه شخص ثالث مقصر حادثه
3- ابطال بیمه شخص ثالث مقصر حادثه
4- شناخته نشدن وسیله نقلیه مقصر حادثه
5- کافی نبودن تعهدات بیمه شخص ثالث مقصر حادثه
6- تعلیق یا لغو فع
احمقان و کورمالان را ببین این بساط فقه و فقدان را ببین 
کار خودکرده به دشمن می‌زنند بزدلی عقل انسان را ببین 
زاهد دیوانه را تدبیر نیست لاشی زن‌باز شیطان را ببین 
عشق گوید روح باش و راست گو مرد و زن را واده و جان را ببین 
عقل ناقص این چنین خودکامی ا‌ست عاشق حق باش و میزان را ببین 
این یکی پیری به خواب کفر و دین آن یکی پیری نگه‌بان را ببین 
مجلس وهم ددان بر باد شد هیبت روح سلیمان را ببین 
دوش بر باد وزان حلمی نشست گفت ماهم بخت رخشان را ببین
احمقان و کورمالان را ببین این بساط فقه و فقدان را ببین 
کار خودکرده به دشمن می‌زنند بزدلی عقل انسان را ببین 
زاهد دیوانه را تدبیر نیست لاشی زن‌باز شیطان را ببین 
عشق گوید روح باش و راست گو مرد و زن را واده و جان را ببین 
عقل ناقص این چنین خودکامی ا‌ست عاشق حق باش و میزان را ببین 
این یکی پیری به خواب کفر و دین آن یکی پیری نگه‌بان را ببین 
مجلس وهم ددان بر باد شد هیبت روح سلیمان را ببین 
دوش بر بر باد وزان حلمی نشست گفت ماهم بخت رخشان را بب
مینیمالیسم یک مفهوم بسیار ذهنی در دنیای هنر است. فرهنگ لغت وبستر آن را به این صورت تعریف می کند: سبک یا تکنیکی که مشخصه آن فضای خالی و سادگی مفرط است. برخی عاشق آن هستند، برخی دیگر از آن متنفرند، اما به نظر نمی رسد که هیچ کس نسبت به آن بی تفاوت باشد. بسیاری از هنرمندان از صراحت و بی پردگی این مفهوم استقبال می کنند، و عده ای دیگر با فقدان تعریف و جهت آن مشکل دارند. بسیاری از ما با خطوط ساده، الگوهای هندسی، سایه های قوی، رنگ های متضاد، سوژه های تنه
سلام ای قاصدک بر مرکب باد جهان در زیر پایت گشته ازاد چه دنیایی از این زندان و بیدادگون در زیر خاک زنجیر و فریادهمی پیغام دارم من برایت نباشد فاش پیغامم شفاعت تو را باشد زدنیا شاد و خندان چه آگه باشد از فقدان و زندانمرا بین سالها در بند خاکم پیامی را برایت هدیه دارم بشین تا من برایت قصه گویم همه شب ناله هایم گریه خونم ندیدم خوش ز هر قاصد پیامی همه بازیچه و نیرنگ و بازی تو را رازی باشد انچه دیدی ز هر پیغام نهفته یک امیدی زهر پیغام در ان پیم
دلم برای غم فقدان تو تنگ شده است . برای غمی که ما را به دوستی تو بدهکار می کرد. ما را خوشه چین خرمن درو شده ی تو می کرد.کاش ما را گذاشته بودند که عزاداری تو را بکنیم ..بیست و دوی بهمن که شد چهلمت را با افتخار با حماسه با برنامه ی دقیق و دقیق تر شده برای انتقام تو برگزار کنیم ...نشد ...اولین کسی که نگذاشت که همگی دسته جمعی خودمان را تو بدانیم ..یا با تو بدانیم.....همان کسی بود که شهادت عظیم تو را امضا کرده بود...غیرتی است جل و علا روی دوستانش...ممکن است آنها
پوشش های بیمه مسافرتی سامان عبارت است از:
. پرداخت خسارت در صورت فقدان بار تحویلی به هواپیما
. پرداخت خسارت در صورت تأخیر بار تحویلی به هواپیما
. ارسال بار مفقود شده بیمه‌گزار در صورت پیدا شدن
. پرداخت خسارت در صورت تأخیر وسیله نقلیه حرکت
هزینه بیمه مسافرتی سامان
‏نگران جنگ شدید؟ یکم دیر نگران شدید! جنگ مدتهاست که هست فقط به لطف قاسم سلیمانی ها ما در وسطش نبودیم و نهایتا یک شمه ی اقتصادی از آن این اواخر به ما رسید. خب بله نگران جنگ هستم.اما با تمام وجود ممنونم از مردی که نگذاشت تا این لحظه زندگی من وسط جنگ برود!پ.ن 1: به چرندیات سخیف یک عده گوش ندید که اگه ناراحت ابان ماه بودید / نبودید دیگر ناراحت امروز نباشید/باشید... زر مفت است! هر ایرانی باید برای فقدان این سردار معتدل ِ وظیفه شناسی که حد و حدود خود را
علائم هشدار دهنده و علائم دیابت در مردان و زنان یک‌سان هستند ؟ علائم هشدار دیابت وجود دارد که هم زنان و هم مردان به عنوان مثال : تشنگی بیش از حد و ادرار کردن مکرر بدن ( از عفونت دستگاه ادراری یا مشکلات کلیوی ) عفونت پوست و پوست در مناطق بدن و یا بوی استون و یا بی‌حسی در دست‌ها و یا بی‌حسی .
علائم هشدار دهنده و علائم دیابت برای مردان منحصر به فرد هستند ؟
علایم و نشانه‌های دیابت منحصر به فرد عبارتند از: اختلال عملکرد sex ( تصادفات ، عجز ) Retrograde ejaculat
اختلال دیکته نویسی و راهکارهای درمانی آناصطلاح دیس گرافی نیز برای کودکانی اطلاق می شود که علی رغم هوش طبیعی، بسیار بد می نویسند. برخی معتقدند که بدنویسی این کودکان معمولا به دلیل عدم هماهنگی حرکتی آنان است اما به هر حال نوشتن باید به عنوان یک عمل پیچیده که شامل رشد ذهنی، مهارتهای حرکتی و بینایی است، در نظر گرفته شود. نوشتن شامل یک عمل پیچیده است که شامل رشد ذهنی، مهارتهای حرکتی و بینایی می شود با توجه به اینکه معمولا بیان محاوره ای کلمات و
تعریف بهداشت روان
 بهداشت روان موضوعی فراتر از فقدان یا نبود بیماری روانی است. بعد مثبت بهداشت روان که سازمان بهداشت جهانی بهداشت نیز روی آن تکیه دارد، در تعریف سلامتی لحاظ 
شده است « سلامتی یک حالت رفاه جسمی، روانی و اجتماعی است نه فقط نبود بیماری و یا ناتوانی»بنابراین،بهداشت روان حالتی از رفاه است که در آن فرد توانایی هایش را 
باز می شناسد و قادر است با استرس های عادی و  معمول زندگی، سازگاری داشته و از نظر شغلی مفید و سازنده باشد.

ادامه
خلاصه سریع:
موفقیت هر وب سایت کاملا بستگی به نحوه طراحی وب سایت آن دارد. این که طراحان در طول توسعه آن به شدت مراقب بوده اند یا نه. وب سایت طراحی شده شما که شامل قابلیت استفاده و ابزار است، موفقیت را تعیین می کند و نه طراحی بصری. از آنجا که سایت شما چهره کسب و کار شماست و بیشتر مشتریان بالقوه سایت شما را قبل از اینکه در فروشگاه شما نگاه کنند، بازدید می کنند، به طور محتاطانه وب سایت شما طراحی شده است. فقدان هر جنبه ای می تواند بر خلاف تصور برند شما
درگذشت برادر چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند و در غم از دست دادنش به سوگ نشستن صبری می‌خواهد عظیم، ولی در برابر تقدیر خداوند چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست.
فقدان برادر بزرگوارتان ما را نیز اندوهگین کرد، این ماتم جانگداز را به جنابعالی و خانواده محترم تان تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت داریم.
گاه فکر میکنم باید تمامش کنم
تمامِ آنچه به یکباره برایم پوچ شد
همهٔ آن روزها که سپری شد- خواه با غم و اندو، خواه با شادی و مسرت-
آن خیال‌پردازی‌های بی جهت و بی نتیجه
امیدهای واهی که به سراب دچارند
همه و همه حالا برایم پوج‌اند.
معمولا مثبت می‌اندیشم اما
همیشه از امید گفتن خوب نیست
گاه باید به حالِ بد گریست
باید به حالِ تمامِ روزهای خوش، دردها و خنده ها گریست
کاش میشد تمام شود؛ این تلخی های ترسناک، این فقدان عشق مطلق، کاش فقط پایان بگیرد
حس بد
من، من نوعی، همه ما غم و غصه‌هایی داریم، مشکلات و گرفتاری و خلاهایی داریم که هرروز به تنهایی یا حداقل در فضای کوچکتر مثلا خانواده با آن دست و پنجه نرم میکنیم. انسانیم چدن که نیستیم، این همه مشکلات و فشارهای اقتصادی و ناامیدی و ترس و تردید در عنفوان جوانی داریم تحمّل میکنیم، خدا نکند بیماری یا فقدان عزیزی هم رخ دهد... انسانیم، برای خودمان هم درد مستقیم نباشد میبینیم، حرص میخوریم، درد دیگری را بر روی دردهای خودمان احساس میکنیم... حالا شما نگاه
 اولین نظام دادرسی وقدیمی ترین نظام دادرسی می باشد که مربوط به قرن نهم میلادی است که می توان ریشه هایش را در قانون گذاری رم پیدا کرد و دارای ویژگی هایی  به شرح ذیل می باشد:۱. ضرورت طرح شکایت شاکی یعنی اگر تا زمانی که زیان دیده از بزه شکایتی به عمل نیاورد دادرس مربوطه حق رسیدگی به موضوع اتهام رو نخواهد داشت‌.۲. فقدان نهادی به عنوان تعقیب یعنی دادسرایی وجود نداشت که موضوع تعقیب ورسیدگی را برعهده بگیر وپرونده مستقیما نزد قاضی ارائه می‌گردید.۳.
1. ‏در کسری از ثانیه ظرف شیر از بالاترین طبقه یخچال افتاد، شکست و تمام آشپزخانه را به کثافت کشید. وسط تمام کثافت ها همانطور با لباس های مشکی ام نشستم و گریه کردم. نمیدانم برای فقدان شیر بود یا آن زخم نیمه عمیق و تازه ای که روی دستم ایجاد شده بود و خونی که بین سپیدی شیر جاری بود. چرا مرگ به همین سادگی نباشد اصلا ؟ غمش که قلب را جریحه دار میکند و وجودش گلوی آدم را می‌فشارد. و حالا من؟ چند ساعتیست که توی دریایی از شیر و اشک گم شده ام.

2. ‏نزدیک است،
محدود بودن منابع انرژی به چالشی جدی در عصر حاضر تبدیل شده است. برق یکی از مهم ترین انرژی های پاک است که می تواند برای یک اقتصاد در حال توسعه مانند ایران اهمیت بسزایی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از ویژوال کپیتالیست، برق در عصر حاضر یکی از نیازهای اساسی جوامع است و شاید باورنکردنی باشد که در حال حاضر ۱۶ درصد جمعیت کره زمین یا به عبارتی ۱.۲ میلیارد نفر به این انرژی دسترسی ندارند.
در حال حاضر ۱۰۰ و یا حداقل ۹۵ درصد مردم اکثر کشو

در حالی که به احتمال زیاد قادر به محاسبه دقیق درصد شکست نوآوری های تجاری نیستیم ولی توافق عمومی براین است که می توانیم چنین فرضی را بپذیریم. پس از چندین سال تحقیق و مشاهده، دلایل مشابهی برای به نتیجه نرسیدن نوآوری ها به دست آمده است. در اینجا 10 عامل مهم شکست نوآوری ذکر می شود:

1. نبود فرهنگی که از نوآوری حمایت کند؛
2. احساس مالکیت نکردن و از آن خود ندانستن سازمان توسط مدیران؛
3. فقدان یک فرایند گسترده و فراگیر جهت نوآوری؛
4.  تخصیص ندادن منابع
تومورهای اعصاب محیطی
اعصاب محیطی با کنترل عضلات، امکان راه رفتن، چشمک زدن، بلعیدن، برداشتن اجسام و انجام سایر فعالیت‌ها را فراهم می‌کنند. تومورهای اعصاب محیطی در هر بخشی از بدن ممکن است ایجاد شوند. بیشتر آن‌ها سرطانی و بدخیم نبوده اما می‌توانند موجب درد، آسیب و فقدان عملکرد اعصاب در ناحیه‌ی درگیر شوند.
درمان این تومورها معمولاً شامل جراحی بوده که طی آن تومور برداشته می‌شود.
گاهی تومور بدون وارد شدن آسیب به بافت و اعصاب سالم اطراف، قاب
واقعیت اینه که بودن با مح و عشق اون سیرابم نمی‌کنه، چیزی شبیه میم ه، با محبته اما تو دنیای من نیست تو دنیای خودشه و دلخوش به این که من رو داره و شاید حتی نداشتن منم براش مهم نباشه و راحت کنار بیاد، همونجور که درمورد میم فکر می‌کنم. باید بی توجهی کنم و ببینم چیجوره! اما ح خیلی خوبه.. با محبت مهربون و غنی.. میم هم که خب بخ صرافت افتاده دوست پسر پیدا کنه و اینکه منم دارم کنار میام تا آزاد شم.. حس می‌کنم ما بیشتر رفیق خوب و پارتنر خوبی هستیم تا زن و شو
پاورپوینت معماری قاجاریه
پاورپوینت معماری قاجاریه در 30 اسلاید.از اواخر دوره صفویه تا اواسط سلطنت ناصرالدین شاه به علت آشفتگی های موجود و جنگ های پی در پی و عدم ثبات و فقدان امنیت هنرهای معماری و تزئینات ساختمانی ایران که در دوران صفویه وسعت و تنوع زیاد پیدا کرده بود

در بازدید میدانی از روستای بوم گردی حلیمه جان از توابع دهستان بلوکات شهرستان رودبار و گفتگو با برخی از ساکنین این روستا به عنوان روستایی که با سر و صدای بسیار و حضور گسترده مسئولین به شبکه روستاهای بوم گردی کشور پیوست، شاهد عدم رضایت و شکایت اهالی آن از فقدان حداقل امکانات برای استفاده گردشگران و در موارد بسیاری استفاده از امکانات شخصی روستاییان برای رفع حاجات آنان و دست و پنجه نرم کردن این مردم با کلیه مواردی بودیم که پیشتر نیز ذکر شد.
صدها فرشته بر آن دست بوسه می زنندکز کار خلق یک گره بسته وا کند
اولیاء محترم / همکار ارجمند
این روزها که سایه سنگین شیوع ویروس کرونا موجی از تشویش و نگرانی را بر سر مردم جهان گسترانیده ، بخشی از هم وطنان ما به دلیل محدویت های ایجاد شده ، با مشکلات بزرگ تر و حیاتی تری دست و پنجه نرم می کنند. فقدان حداقل معاش و به عبارتی غم نان به دلیل بیکاری و از دست دادن شغل به ویژه در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر صحنه های غم انگیزی را رقم زده است. از شما استدعا دا
دشتی پر از گیاهان مختلف
ناگهان آتش
سرتاسر دشت پر از تاول و تاوان
تاوان غفلت
یک قطره اشک
اما چه سود؟
این فقدان دریای اشک طلب دارد
به جبران
آتش آمد و رفت و همه چیز را سوزاند
خاک را بارور کرد
زایشی نو
گیاهانی جوان، بی‌خبر از آنچه گذشته و آنچه بر سرشان خواهد آمد
و من
منی نظاره‌گر این نابودی و بودش
منی ورای تمام اتفاقات
منی هربار با چشمی تازه گشوده
منی آگاه به زمان
لبخند می‌شوم... :)
ارتحال دو مرد بزرگوار در هفته گذشته، یادآور سرعت گذر زمان و لزوم بهره گیری از انبان دانش، تجربه و ادب افرادی است که هنوز در دسترس ما هستند. جناب آقای حشمتی مولایی، از مدرسان و محققان حوزه اقتصاد اسلامی بود که مهم ترین احساسم نسبت به ایشان بیش فعالی و دغدغه مندی نسبت به اقتصاد اسلامی بوده است. به تحقیق می توان اعلام داشت که جامعه دانشگاهی ما اساتیدی از این قبیل کم دارد و البته برخی بی ملایمتی ها در همین فضای دانشگاهی، وجدان ها را آزار می دهد. 
«شاید زمان آن رسیده باشد که بنشینیم و برای آدمِ رفته آرزوی خوشبختی کنیم.بگذاریم شبیه عشاق دنیای ادبیات، برای هم از روسِ اصیلِ مغرور و بارانی‌های انگلیسی بگویند و جعبه‌ی کوچک کادوپیچ شده‌ی توی جیب چپش و قاصدک‌هایی که به امید رسیدن به هم فوت می‌کنند.
می‌دانی چیست؟ احساس دختربچه‌ی پنج شش ساله‌ای را دارم که ناگهان از دنیای کوچک و رنگی رنگی زیبایی که خودش با دستان کوچکش برای خودش ساخته، بیرونش انداخته‌اند و پرتش کرده‌اند توی دنیای خاکست
دارم فکر میکنم که اگه تصمیم بگیرن این قطعی ها ادامه داشته باشه چی.
که مثلا از فرصت ددلاین ها بگذره و من هر روز فقط به بلاگ و بازار و ایتا دسترسی داشته باشم چی.
همه ی کارام مونده. کلی کار دارم که همه شون به سرچ وابسته ان. درس خوندنم هم.
می دونم فقط من نیستم؛ اما غصه ش یه جوری رو دلم سنگینه که واقعا از خودم متنفرم چرا باید توی این نقطه از دنیا بدنیا میومدم؛ هر چند که خودم بی خبر بوده باشم.
جودی ابوت توی یکی از نامه هاش میگه ادم تا وقتی لذت و طعم چیزی ر
 تألیف: دکتر حسین آبادیان
ناشر: کویر
سال انتشار:۱۳۹۲  
تعداد صفحات:۳۴۶

این کتاب بگونه ای بررسی منحنی تاریخ اندیشه ی روشنفکری در ایران دوره ی قاجار است که به خوبی توانسته نحوه ی تکوین جریان روشنفکری و انفعال آن در مقابل اندیشه ی غربی را تشریح نماید.
«تجدد و مواجهه ما با آن در دوره قاجاریه» مسأله ی اصلی کتاب حاضر است. مؤلف ابتدا با ارائه تصویری از فضای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دوره قاجار، نخستین مواجهه ایرانیان با غربیان در این عصر را بررسی
به از دست دادن کامل قدرت بویایی آنوسمی می‌گویند.پیری، ضربه به سر، سینوزیت و عفونت‌های تنفسی فوقانی شایع‌ترین علل این اختلال هستند. اگر علت قابل درمان باشد، مانند برخی از عفونت‌ها یا انسداد در مجرای بینی، آنوسمی را می‌توان بهبود بخشید. در موارد دیگر، به خصوص اگر آنوسمی در نتیجه بالا رفتن سن ایجاد شده باشد، شانس درمان پایین است.فقدان حس بویایی تهدیدکننده زندگی نیست، اما می‌تواند بر کیفیت زندگی فرد تاثیر بگذارد. ممکن است قادر به حس طعم و
آنگاه که بتوانیم در جنگ بخندیم، در صلح نخواهیم خفت. آنگاه که بتوانیم در جنگ بخوانیم، در صلح نخواهیم نالید.آنگاه که بتوانیم در جنگ برقصیم، در صلح نخواهیم خشکید. 
جنگجو تمنّای صلح نمی‌کند، پس هماره در آرامش است. صلحجو در اشتیاق آرامش است، پس جنگ می‌سازد.
در آرزوی ثروت، فقر آفریده می‌شود،در آرزوی برکت، فقدان. در آرزوی بیداری، خواب نصیب می‌شود، در آرزوی آگاهی، عصیان.در آرزوی عشق، نفرت سر بر می‌آرد،در آرزوی آرامش، طغیان.در آرزوی زمین جدید
قاعده حقوقی اغتفار یا بعبارتی  قاعده چشم پوشی در حقوق
قاعده اغتفار (یغتفرفی التوابع ما لایغتفرفی غیرها) جزو قاعده های فقهی است که دربین فقیهان امامیه واهل سنت مقبول لحاظ شده است. این قاعده که مبنای اصلی آن بنای عقلا است،رابطه میان تابع(فرع)ومتبوع (اصل)را تشریح میکند؛ به این ترتیب که آنچه رعایت آن درمتبوع الزامیمیباشد، ممکن است درتابع ضروری نباشد.قاعده اغتفار در بابهای گوناگون فقه و حقوق، به ویژه بحث شروط ضمن عقد قابل استناداست؛ زیرا شروط
کل ما ترید معرفته عن العین الصناعیة
العین الغیر طبیعیة یتم تصنیعها بطرق متعددة لکی تطابق العین السلیمة و یتم وضعها فی تجویف العین لشخص یعانی من فقدان العین إما بشکل خلقی أو کنتیجة لحادث أو لمرض ، و تسمى ” العین الاصطناعیة “من المفترض أن تکون العین الصناعیة متوافقة مع العین الأخرى فیما یتعلق باللون ، الشکل و الحجم بأقرب ما یمکن کما یجب أن تتوضع بشکل ملائم فی تجویف العین و یجب أن لا تسبب أی إزعاج أو مشکلة صحیة.
استشارة مجانیة و استفسار الس
پاورپوینت بهداشت و سلامت روان نوجوانان
دانلود پاورپوینت بهداشت و سلامت روان نوجوانان، در 80 اسلاید. بر طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت، سلامتی عبارت است از یک حالت آسودگی جسمی، روانی، اجتماعی، و نه فقط به فقدان بیماری یا ناتوانی. در این مجموعه می توانید با مفاهیم بهداشت و بهداشت روان ، سلامت، سلامت روان، ابعاد سلامت روان، ویژگی های ...
اوتیسم، ارزیابی و درمان اوتیسمانواع اختلال اتیستیک: 
نوع اول کودک علایم اختلال را در مدت کوتاهی بعد از تولد نشان می دهد و نشانه های آن شامل فقدان واکنش های قابل پیش بینی نسبت به در آغوش گرفتن، لبخند زدن و ارتباط چشمی ضعیف می باشد.نوع دوم: کودک اتیستک تا سنین ۳-۲ سالگی طبیعی به نظر می رشد و سپس
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم.
زنگ عبرت _بازشناسی گروه های تاریخی حکومت علوی
گروه اعتزالیون .
قسمت دوم:علت ریزش این گروه.
از جمله عواملی که موجب ریزش اعتزالیون شد، می توان به این موارد اشاره کرد:
١_ شاید بزرگترین مشکل شخصیتی این گروه ، فقدان بصیرت لازم و حیات قلبی بود. این گروه به رغم اگاهی و دانشی که نسبت به شخصیت و جایگاه علی علیه السلام و دشمنانش در دنیا و اخرت داشتند ، نتوانستند تشخیص دهند که یاری نکردن امام معصوم در مقابل کفر ، عاقبتی جز مخلدشدن
ایمپلنت روشی است که می توان در زمان فقدان دندان های طبیعی به عنوان روشی جایگزین از آن استفاده کرد. و به دلیل پشتیبانی قابل توجهی که بر روی دندان ها انجام می دهد. بدون اینکه در دهان جا به جا شود کمک می کند تا بتوان به  راحتی غذا خورد و حرف زد. در این مطلب به بررسی کاشت ایمپلنت در شرایط بهتر خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
کاربران گرامی ،در این بخش لینک دانلود پاورپوینت خفگی با فرمت pptx در حجم 19 اسلاید قابل ویرایش آماده گردیده است که پس از پرداخت آنلاین،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.
جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت خفگی،بخشی از متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید 5
علائم انسداد راه هوایی با جسم خارجی
شروع ناگهانی و سریع علائم در کودک به هنگام غذا خوردن یا بازی کردن با اسباب بازی و اجسام کوچک احتمال وجود جسم خارج
جراحی سوراخ بینی
یکی از اصول دیگری که در روش های نوین جراحی زیبایی بینی استفاده می شود دکتر کمال هادی  قت در جراحی سوراخ های بینی است زیرا فقدان مهارت و دقت کم در اغلب موارد دست زدن به سوراخ های بینی کاملا مشخص می شود و این امر باعث می‌شود که دیگران فکر کنند که شما بینی مصنوعی دارید و معلوم می شود که شما جراحی بینی انجام داده اید چون چین کنار پرده بینی از بین می رود و بازسازی این چنین فرورفتگی طبیعی آن تقریباً غیرممکن است .
البته نکته دوم که ب
     واژه شناسان بزرگی همچون راغب اصفهانی (در مفردات)، ابن منظور (در لسان العرب) و ابن فارس (در معجم مقاییس فی اللغه)، معتقدند واژه «اسلام(Islam)»  از ریشه «س-ل-م» به معنای صحت، عافیت، تندرستی و دوری از هرگونه فساد و تباهی گرفته شده است.
   همچنین ابن منظور واژه اسلام را بمعنای «انقیاد و سرسپردگی» دانسته، زیرا به دور از هرگونه گردنکشی و تباهی است. این واژه در معنا با دو کلمه «انقیاد» و «استسلام (تسلیم شدن)» هم معنی بوده، و در نقطه مقابل واژه «حرب»
     واژه شناسان بزرگی همچون راغب اصفهانی (در مفردات)، ابن منظور (در لسان العرب) و این فارس (در معجم مقاییس فی اللغه)، معتقدند واژه «اسلام(Islam)»  از ریشه «س-ل-م» به معنای صحت، عافیت، تندرستی و دوری از هرگونه فساد و تباهی گرفته شده است.
   همچنین ابن منظور واژه اسلام را بمعنای «انقیاد و سرسپردگی» دانسته، زیرا به دور از هرگونه گردنگشی و تباهی است. این واژه در معنا با دو کلمه «انقیاد» و «استسلام (تسلیم شدن)» هم معنی بوده، و در نقطه مقابل واژه «حرب»
  چهارمین نشست #سحبا با مرور #حق_رأی به عنوان یک #حق_سیاسی و مرتبط با #حق_تعیین_سرنوشت آغاز شد. همچنین تمایز رویکرد حق محور و تکلیف گرا به رأی مورد اشاره قرار گرفت و ویژگی‌های اساسی این حق شامل همگانی، برابر، آزاد و محرمانه بودن مورد تحلیل قرار گرفت. مسأله #نظارت_بر_انتخابات نیز از حیث قلمرو مفهوم #انتخابات و عدم شمول احراز صلاحیت نامزدها بر آن موضوع بحث شد. در تمام بحثها نگاهی به قواعد بین‌المللی به ویژه تفسیر عمومی شماره 25 داشتیم و نگاهی دیگ
اختلال کم‌توجّهی - بیش‌فعالی (به انگلیسی: Attention-deficit hyperactivity disorder)(به صورت مخفف: ADHD) یک اختلال رفتاری رشدی است. معمولاً کودک توانایی دقّت و تمرکز بر روی یک موضوع را نداشته، یادگیری در او کند است و کودک از فعّالیّت بدنی غیرمعمول و بسیار بالا برخوردار است. این اختلال با فقدان توجه، فعّالیت بیش‌ازحد، رفتارهای تکانشی، یا ترکیبی از این موارد همراه است. هر کودکی با شک ADHD باید به دقت تحت نظر یک پزشک معاینه گردد. بسیاری از این کودکان، یک یا چند اختلال
تعریف دیه و موارد آن:
ماده ۴۴۸- دیه مقدر، مال معینی است که در شرع مقدس به سبب جنایت غیرعمدی بر نفس، عضو یا منفعت، یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، مقرر شده است.
ماده ۴۴۹- ارش، دیه غیرمقدر است که میزان آن در شرع تعیین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تأثیر آن بر سلامت مجنی ٌعلیه و میزان خسارت وارده با در نظر گرفتن دیه مقدر و با جلب نظر کار‌شناس میزان آن را تعیین می‌کند. مقررات دیه مقدر در مورد ارش نیز جریان دارد مگر ا
اختیار کافی داشتید، اما...‼️
✍ #حسین_شریعتمداری :
شنبه شب هفته جاری-۲۱ اردیبهشت ماه ۹۸- جناب آقای روحانی، در ضیافت افطاری که با حضور جمعی از فعالان سیاسی برگزار شده بود بی‌آنکه به مسئولیت‌های بر زمین مانده دولت برای مقابله با مشکلات موجود ‌اشاره کنند، علت اصلی مشکلات را در فقدان اختیارات رئیس‌جمهور دانسته و گفته‌اند:«وقتی از دولت سؤال و مطالبه‌ای می‌شود باید از طرف دیگر بررسی شود که دولت چه مقدار در حوزه‌های مورد سؤال دارای اختیار بو
در دوران دانشگاه دوستی منو به یه دورهمی برد.بین را بهم گفت : "اون سه خانم فلانی ،به شدت فمنیست هستند.حواست به زبونت باشه ! " بیچاره حق داشت .من کلا آدم کم صحبتی ام اما اگه حرف بزنم؛  گاها به صراحت تمام حقیقت رو بی آرایه میگم.خلاصه رسیدیم و من دستم رو برای هر سه خانم جلو بردم تا دست بدیم. اما هیچ‌کدوم ندادند.منم هیچی نگفتم‌ تا آخرش.
 فمنیست ها یا هر گروه انسان هایی که مدعی برابری زن و‌مرد هستند ؛ یک کمبود بزرگ دارند.آن هم فقدان سواد سیاسی است.در ن
انواع روغن های گیاهی و خواص آن ها 
روغن نارگیل : روغن نارگیل روغن نارگیل برای تسکین درد , بواسیر و زانو موثر است و بهترین روغن در صنعت صابون و شامپو است . همچنین خوردن و مالش روغن نارگیل بر روی بدن برای تقویت ماهیچه‌ها و پوست سر مفید است .روغن بادام‌زمینی به نام روغن زیتون , یکی از سبک‌ترین روغن با کیفیت است و حدود ۸۰ / ۹۷ % پروتئین دارد . این روغن خالص و خالص با روغن زیتون برای مصارف غذایی و دارویی است . استفاده از این روغن قبل از استحمام روی پوس
دوستی پرسید احساس خوشبختی میکنید؟ راستش در ذهنم خیلی چیزها تداعی شد، دنبال جوابی گشتم که باید بدهم. دنبال آن که واقعا احساس خوشبختی میکنم؟ واقعا نهر زندگیم آنقدر جاریست که از صدای گذارش روی سنگ ها لذت ببرم... میدانی؟ خوشبختی خیلی حس مقطعیست از دید من. آنقدری که نتوانی به این سوال جواب قطعی بدهی. احساسات آدم در هر حالی در حال تغییر است و آدمی در هر مقطعی از زندگیش یک عالمه آرزو دارد که به هردلیلی هنوز به آن ها نرسیده است تا خودش را خوشبخت خطاب ک
در مطلب قبلی نوشتم که نمی‌دانم نوشتن به بهبود حالم کمکی خواهد کرد یا نه، اما ظاهرا بی اثر نبوده است: امروز کمی بر احوالاتم مسلط تر بودم.
تصمیم گرفتم بیشتر بنویسم. تصمیم گرفتم مرتب بنویسم. شاید نوشتن آن درمانی باشد که دنبالش هستم و هنوز پیدایش نکرده ام.
افکارم
افکارم مثل چند کلاف نخ در هم گره خورده هستن و هر لحظه یک سر نخ را پیدا می‌کنم و بعد از چند لحظه به چنان گره‌ای می‌رسم که ترجیح می‌دهم در جستجوی یک سر نخ دیگر باشم.
دارم تلاش میکنم خودم ر
توضیحات فایل:
دانلود پاورپوینت خفگی با فرمت pptx
کاربران گرامی ،در این بخش لینک دانلود پاورپوینت خفگی با فرمت pptx در حجم ۱۹ اسلاید قابل ویرایش آماده گردیده است که پس از پرداخت آنلاین، می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.
جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت خفگی،بخشی از متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید ۵
علائم انسداد راه هوایی با جسم خارجی
شروع ناگهانی و سریع علائم در کودک به هنگام غذا خوردن یا بازی کر

نزدیکی ها ی تهران، قلب خاکستری و پر خس این کشور مغموم، جایی که هنوز برهوت نیست اما جنبش شهر به هن هن افتاده است، مرز بین هیجان و سکون، جایی که پیدا کردنش تنها با صدای عود ممکن می شود نه تار، نه سنتور، تنها و تنها یک صدای طنین انداز قوی عود که یک بغض گره خورده پشتش است، درست همان جا که شک می کنید به راه آمده و موسیقی به گریه تان می اندازد، با اولین قطره اشکی که فرو ریخت سرتان را بالا بیاورید و کمی به راست بچرخید درست همان جا دقیقا در اولین نظر، ت

نزدیکی ها ی تهران، قلب خاکستری و پر خس این کشور مغموم، جایی که هنوز برهوت نیست اما جنبش شهر به هن هن افتاده است، مرز بین هیجان و سکون، جایی که پیدا کردنش تنها با صدای عود ممکن می شود نه تار، نه سنتور، تنها و تنها یک صدای طنین انداز قوی عود که یک بغض گره خورده پشتش است، درست همان جا که شک می کنید به راه آمده و موسیقی به گریه تان می اندازد، با اولین قطره اشکی که فرو ریخت سرتان را بالا بیاورید و کمی به راست بچرخید درست همان جا دقیقا در اولین نظر، ت
بسم رب القاصم الجبارین

انگار که یک کوه سفر کرده از این دشت
انگار،
که.....
یک کوه...........

فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است، ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی، کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ تر خواهد کرد
#حضرت_آقا

میدانی؟
من، آن روزگارِ ترور را ندیدم. من در هوای روزهای ترور شهید بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر و 72 تن، نفس نکشیده ام.
اما هنوز که هنوز است به یادِ شهادتِ شهید بهشتی، نفسم تنگ میشود.
به یادِ آن « جانم؟» آخرِ شهید صی
فقدان بودجه
مستقل و مداوم و بالأخص بودجه‌ای که مدیران شهرداری‌ها قدرتی برای تعیین محل هزینه
کرد آن نداشته باشند، مانع از آن می‌شود که مدیران سرای محلات در راستای اهدافی که
تقاضای اجتماعی برای آن‌ها وجود دارد حرکت کنند. در عمل، بودجه ابزار مدیریت شهری برای
هدایت مدیران محلات است.

هدف آن بوده
که سرای محلات خودگردان شوند، اما در عمل بسیاری از سراهای محله نتوانسته‌اند به خودگردانی
دست یابند و ازاین‌رو وابسته به بودجه تخصیص‌یافته از جانب
سلام خدمت همه
میخوام درباره ی نظریه استرنبرگ درباره ی عشق صحبت کنم. 3 مولفه ی عشق در این دیدگاه: صمیمیت، شهوت و تعهد. در پایین به اختصار با ص، ش و ت نوشتم.
استرنبرگ معتقده که بر اساس داشتن یکی یا دو تا یا هر سه تای این مولفه ها عشق معنی متفاوتی پیدا می کنه.
انواع عشق:
1. فقدان عشق    ص×    ش×    ت×
2. دوست داشتن     ص✔    ش×    ت×
3. شیفتگی     ص×    ش✔    ت×
4. عشق پوچ    ص×    ش×    ت✔
5. عشق رمانتیک    ص✔    ش✔    ت×
6. عشق رفاقتی    ص✔    ش×    ت✔
7. عشق
هر یک از ما در طول دوران زندگی خود به هر دلیلی افسردگی را تجربه کرده ایم . مثلا به دنبال فقدان یک چیزی یا شکست در رابطه عاطفی و یا هر چیز دیگری ما دچار افسردگی می شویم . اگر به صورت طبیعی بعد از چند روز این مشکل برطرف شد که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد اما اگر نشانه ها ادامه پیدا کند، در این صورت باید به روانپزشک مراجعه نمود .
افراد افسرده همیشه نیمه خالی لیوان را می بینند، ممکن است که دچار بی اشتهایی یا پر اشتهایی شوند، در خواب رفتن مشکل دارند و اگر
دلایل خیانت همسر
به طور کلی ، زنان تمایل دارند که خود را از طریق روابط دوست داشتنی خود پیدا کنند. هنگامی که صمیمیت در روابط اصلی خود فاقد صلاحیت است ، آنها فقدان عمیق را از دست می دهند و در جستجوی یک ارتباط عاطفی در جای دیگر آسیب پذیر هستند. آنها به دنبال دوستی با شخص دیگری خواهند بود ، کسی که بتواند صحبت کند و زندگی خود را با او در میان بگذارد. اگر با مردی دوست شوند و گفتگوهای آنها شخصی و صمیمی شود ، دلبستگی غیر عاطفی ایجاد می شود. این یک گام کوت
انواع روغن های گیاهی و خواص آن ها 
روغن نارگیل : روغن نارگیل روغن نارگیل برای تسکین درد , بواسیر و زانو موثر است و بهترین روغن در صنعت صابون و شامپو است . همچنین خوردن و مالش روغن نارگیل بر روی بدن برای تقویت ماهیچه‌ها و پوست سر مفید است .روغن بادام‌زمینی به نام روغن زیتون , یکی از سبک‌ترین روغن با کیفیت است و حدود ۸۰ / ۹۷ % پروتئین دارد . این روغن خالص و خالص با روغن زیتون برای مصارف غذایی و دارویی است . استفاده از این روغن قبل از استحمام روی پوس
متن ارائه شده، جزوه روزانه کلاسی بوده که بر اساس فهرست کتاب رسائل و به همان صورت جلسه بندی ارائه شده است.
فایل کامل pdf با قابلیت کپی از روی متن را از اینجا دانلود کنید.
فهرست مطالب بر اساس فهرست کتاب رسائل (مباحث رسائل 3 ـ شبهه وجوبیه)
المقصد الثالث فی الشک
    الموضع الأول: الشک فی نفس التکلیف
       المطلب الأول: الشبهة التحریمیة
 »»»  المطلب الثانی: الشبهة الوجوبیة
            المسألة الأولی: الشبهة الوجوبیة من جهة فقدان النص
            المسأ
{منبرک و دلنوشته مهدوی - شماره 38}

ما مصیبت زده ایم...

از آیت الله بهجت پرسیدند: مقصود از «مصیبت در دین» ذکر شده در برخی ادعیه چیست؟ جواب دادند: «همین مصیبتی که به آن مبتلا هستیم؛ یعنی فقدان امام زمان»
چقدر سنگین است این حرف اگر بفهمیم. ما کجا و مصیبت زدگی کجا؟ مصیبت زده تعریف دارد؛ علامت و نشانه دارد. مصیبت زده یعنی مادرِ داغ فرزند دیده؛ یعنی کسی که در سیل یا زلزله تمام سرمایه یک عمرش را از دست داده...، مصیبت زده، غم زده است. اشک چشمش خشک نمیشود
سوگواری برای عزیزان از دست رفته و تجربه‌ی غم و اندوه فراوان پس از فوت آن‌ها، امری طبیعی است؛ اما درصدی از افراد نمی‌توانند مراحل سوگ را طی کرده و با غم از دست دادن عزیزشان کنار بیایند. از دست دادن عزیزان، یکی از بزرگترین فقدان‌های بشر است، اما در جوامعی که روابط خانوادگی و عاطفی بسیار عمیق‌تر و مستحکم‌تر شده‌اند، توانایی کنار آمدن با مرگ عزیز سخت‌تر می‌شود. عدم پذیرش سوگ در پی مرگ فرزند بیشتر به چشم می‌آید، همیشه شاهد مادرانی بوده‌ای
می خواستم یک متن از دل برآمده ی ویرایش نشده بنویسم برای شما.که هنوز هم عکستان روی کتابخانه است و دل هیچ کداممان نمی آید شهید را بهش اضافه کنیم.روز قبل امتحان ریاضی،تنها به مرثیه خوانی های پنهان سپری شد و نفرت از درس و مدرسه ای که اجازه نمی دهد درون حال و اشک و نوحه های خودمان غرق شویم و..آرام بگیریم.می خواستم یک متن از دل برآمده ی ویرایش نشده بنویسم برای شما.اما مگر این امتحان می گذارد؟حالا نه اینکه خیلی خوانده باشم.از صبح حواسم جاهای دیگر می چ
من الصعب إخفاء فقدان الشعر من الوجه فهو أمر ملحوظ جدا یتنج عنه إطلالة غیر جمیلة ومظهر أشعث غیر لائق. ویمکن لذلک التأثیر بشکل کبیر على نظرة الناس لک. القیام بعملیة زرع شعر اللحیة یمکن أن یغیر إطلالة وجهک بشکل کامل ویضمن لک لحیة مشذبة بطریقة أنیقة.
وقد یلجأ الرجال إلى عملیات زرع اللحیة لمواکبة الموضة العصریة للحیة لکن هناک أیضا العدید من الأسباب غیر ذلک والتی تؤدی إلى الرغبة فی الحصول على لحیة ومن أهمها الحصول على إطلالة رجولیة جذابة.
استشا
واگرایی ممتد شاخص‌های سهام
آرمان علاییدنیای اقتصاد : شاخص کل بورس تهران طی معاملات روز گذشته تحت‌تاثیر کاهش قیمت سهام شرکت‌های بزرگ بورسی که عمدتا در دو گروه فرآورده‌های نفتی و شیمیایی بودند، با افت ۳۴۹ واحدی مواجه شد و روی عدد ۲۵۵ هزار و ۱۶۳ واحد متوقف گشت. اصلاح دماسنج اصلی سهام در حالی بود که نماگر هموزن از محل تداوم رشد ارزش سهام شرکت‌های کوچک و متوسط بورسی به حرکت خود بر مدار مثبت ادامه داد و رشد ۸/ ۰ درصدی را تجربه کرد.
جنگ تجاری و د
سیستم bigfoot راه‌حل مناسبی برای کاربر مبتدی یا حرفه‌ای در جستجوی یک روکش بی‌نقص است . ویژگی‌های طراحی bigfoot آن را در دنیای of منحصر بفرد می‌سازد . تعادل استثنایی و فقدان ارتعاش از عهده کنترل کامل اپراتور و به حداکثر رساندن قابلیت مانور ابزار در طول عملیات پولیش است . به طور معمول ، مناطق سخت مانند لبه‌ها ، لبه‌ها و گوشه‌ها ، به راحتی با اپراتور بکار گرفته می‌شوند که حرکت هماهنگ و هماهنگ را به کار می‌گیرند . تضمین حداکثر آرامش اپراتور در طول

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کسانی که در برابر ظلم تسلیم می شوند شرافت ندارند